Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

VİDEO... Los Angeles semalarında uçan adam "geri döndü"

VİDEO... Los Angeles semalarında uçan adam "geri döndü"

Yerden 1370 metre yükseklikteki gizemi çözmek için FBI da harekete geçti
Pazartesi, 27 Haziran, 2022 - 10:15
Los Angeles'taki "sırt roketli adamın" kimliği gizemini koruyor (Reuters/Temsili fotoğraf)

ABD'nin Kaliforniya eyaletine bağlı Los Angeles semalarında görülen "sırt roketli adamın" (jetpack man) geri döndüğü iddia edildi.

Los Angeles Havalimanı'na inmeye hazırlanan bir pilot, sırt roketiyle tek başına uçan bir kişi gördüğünü söyleyerek perşembe günü hava trafik kontrol birimini uyardı.

Federal Havacılık İdaresi (Federal Aviation Administration-FAA), olayın yerel saatle 14.45 sularında meydana geldiğini bildirdi.

FOX 11 kanalı, hava trafik kontrol biriminin konuşmalarını yayımladı:

"Sırt roketli adamın geri döndüğünü duyduk. Şu anki konumunuzun yaklaşık 10 kilometre doğusunda kalan bölümdeki bir kapının 4 bin 500 fit (1370 metre)  üzerinde sırt roketiyle ilgili bir rapor bildirildi."

FAA, havalimanın yaklaşık 25 kilometre doğusunda görülen nesneye dair raporun incelendiğini açıkladı. Bir nesne görüldüğüne dair başka raporların da geldiği ancak henüz hiçbirinin doğrulanamadığı belirtildi:

"FAA, görüldüğü bildirilen her sırt roketini araştırmak için FBI'yla yakından çalıştı. Şimdiye kadar bunların hiçbiri doğrulanmadı. Pilotların balon görmüş olabileceği tahmin ediliyor."Kentte Ağustos ve Ekim 2020'de havalimanı civarında sırt roketiyle tek başına uçan bir erkek görülmüştü. 

Los Angeles Polis Teşkilatı bu gizeme ışık tutma umuduyla, Kasım 2020'de çekilen bir görüntüyü bir sene sonra yayımlamıştı.

 
Independent Türkçe, ABC7, Fox 11, NBC Los Angeles


Editörün Seçimi

Multimedya