Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan ve İtalya Dışişleri Bakanları bölgesel ve uluslararası gelişmeleri görüştü

Suudi Arabistan ve İtalya Dışişleri Bakanları bölgesel ve uluslararası gelişmeleri görüştü

Pazartesi, 27 Haziran, 2022 - 15:30
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Farhan ve İtalyan mevkidaşı Luigi Di Maio. (Arşiv-SPA)

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan ile İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio bölgesel ve uluslararası gelişmeleri değerlendirdi.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'nın haberine göre, resmi temaslarda bulunmak üzere Suudi Arabistan'da bulunan Di Maio, mevkidaşı Bin Ferhan ile başkent Riyad'da bir araya geldi.

Görüşmede, Suudi Arabistan ve İtalya arasında diplomatik ilişkilerin 1932'de başladığına ve ilişkilerin 90 yıldır devam ettiğine dikkat çeken Di Maio ve Bin Ferhan, iki ülke ve halkı arasındaki tarihi ilişkilere vurgu yaptı.

Bölgesel ve uluslararası gelişmeleri ele alan iki bakan, bugün Riyad'da gerçekleşen Suudi Arabistan-İtalya 12. Ortak Komite toplantısında görüşülen konuları da değerlendirdi.

Di Maio ve Bin Ferhan ayrıca, bugün Riyad'da düzenlenen ve iki ülke yetkilileri ile özel sektör temsilcilerinin katıldığı Suudi-İtalya Yatırım Forumu'nun sunduğu fırsatların önemini vurguladı.


Editörün Seçimi

Multimedya