Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rock and roll'un kralı Elvis, ABD’de gişe rekoru kırıyor

Rock and roll'un kralı Elvis, ABD’de gişe rekoru kırıyor

Salı, 28 Haziran, 2022 - 07:45
Aktör Austin Butler, 'Elvis' filminde Elvis Presley rolünde (AP)

Rock and roll’un efsanevi ismi “Kral” Elvis Presley'in biyografisini anlatan “Elvis” filmi, vizyona girdiği ilk hafta ABD’de gişe rekoru kırarak Top Gun: Maverick’in hasılatını yakaladı.

Franchise Entertainment Research'te uzman David Gross'a göre, Baz Luhrmann ("The Great Gatsby" ve "Moulin Rouge" filmlerinin yönetmeni) tarafından yönetilen Avustralya filmi, Cuma ve Pazar günleri arasında 30,5 milyon dolar ile önceki müzikal biyografik filmlerin ortalama kazancının yaklaşık iki katı hasılat elde etti. Gross, yükselen yıldız Austin Butler'ın Elvis Presley rolüne ve Tom Hanks'in Presley'in kötü şöhretli menajeri Albay Tom rolüne seçilmesinin riskli bir bahis olduğunu, ancak filmin hem eleştirmenler hem de izleyiciler arasında büyük beğeni topladığını da sözlerine ekledi.

Elvis filminin gelirleri, galasından beş hafta sonra 30,5 milyon dolarlık gelire ulaşan ve yüksek rakamlar elde etmeye devam eden "Top Gun: Maverick’in hasılatına eşit satış yaptı.

Tom Cruise bir kez daha, yeni görevi düşman bir ülkeye ait bir uranyum zenginleştirme tesisini bombalamak olan kaptan pilot Pete "Maverick" Mitchell rolünü oynuyor. "Top Gun: Maverick", ABD’de 522 milyon dolar ve geri kalan çeşitli ülkelerde 484 milyon dolar olmak üzere toplamda bir milyar doların üzerinde hasılat elde ederek bu yıl dünyanın en yüksek hasılat yapan filmi oldu.

Şarku’l Avsat’ın AFP’den aktardığı habere göre dinozorların dünyasını konu alan film serisinin altıncısı olan "Jurassic World Dominion" filmi ise 26,4 milyon dolarlık gelirle üçüncü sırada yer alıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya