Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya’dan Biden'ın eşi ve kızına yaptırım

Rusya’dan Biden'ın eşi ve kızına yaptırım

Salı, 28 Haziran, 2022 - 14:30
Biden, karısı Jill ve kızı Ashley'nin ortasında (Arşiv-AFP)

Rusya bugün ABD Başkanı Joe Biden'in eşi Jill Biden ve kızı Ashley de dahil olmak üzere 25 ABD vatandaşının topraklarına girişini yasakladığını duyurdu ve bunun Washington'un Moskova'ya uyguladığı yaptırımlara yanıt olarak geldiğini bildirdi.

Rusya’nın yeni listesinde, ABD Senatosu Azınlık Lideri Mitch McConnell, Chuck Grassley, Kirsten Gillibrand ve Susan Collins gibi diğer Senato üyeleri ve Francis Fukuyama gibi bazı profesörler de yer alıyor.

ABD, daha önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yanı sıra aralarında iki kızının da bulunduğu aile üyelerine yaptırımlar uygulamıştı.

Biden'ın da Rusya topraklarına girmesi yasak.

Batılı ülkeler ve Rusya yıllardır karşılıklı olarak yaptırım uyguluyor. Ancak bu yaptırımlar Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahale başlatmasından bu yana arttı.

Her iki taraf diplomatların sınır dışı edilmesi, ticaret kısıtlamaları ve diğer kısıtlamalar gibi birçok karşılıklı önlem alıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya