Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Ev kedisi bahçeye gelen ayıyı kovaladı

Ev kedisi bahçeye gelen ayıyı kovaladı

"Kedinin, ayının peşinden koştuğunu gördüm ve 'Olamaz' dedim"
Salı, 28 Haziran, 2022 - 17:30
Sturrock kardeşler ayının daha önce de mahalleyi ziyaret ettiğini ancak Tigger'la karşılaştıktan sonra hiç görülmediğini söyledi (Gavin ve Cameron Sturrock)

Kanada'nın Britanya Kolumbiyası eyaletinde korkusuz ev kedisi, bahçedeki ayıyla karşı karşıya geldi.

21 Haziran'da meydana gelen olayda kedi, kara ayıyı kovaladı.@blasterbrawls i opened the door and saw this. #bengal#bear#bearfight#bearfunny#catvsbear #northvancouver #blasterbrawls #wildcat ♬ original sound - blasterbrawls


Kedinin sahipleri Gavin ve Cameron Sturrock kardeşler, o anları görüntüledi.

6 gün önce TikTok'ta paylaşılan videoda iki hayvan görülüyor. Bunun ardından ayı kaçmaya başlarken Tigger adlı kedi de peşinden koşuyor.

Sturrock kardeşler, Tigger'ın yaramazlığı ve cesaretiyle bilindiğini söyledi. Zira Bengal kedisi, eve yaklaşan köpekleri de sık sık kovalıyor.

İkili, geçen hafta kamp yapmak için araçlarına eşya taşırken, ayının garajın önüne geldiğini söyledi. Gavin Sturrock, "Ayıyı hemen fark etmedim. Ama küçük kedim ayıdan iki adım uzaktaydı" dedi. Ayının, kediyi yiyeceğini sandığını belirtti.

Tigger'ı ayıdan uzaklaştırmaya çalıştığını belirten Gavin Sturrock, daha sonra video çekmeye başladığını ifade etti.

Yaşananlara tanık olan Cameron Sturrock ise "Kedinin, ayının peşinden koştuğunu gördüm ve 'Olamaz' dedim" diye konuştu.
Independent Türkçe, Global News, UPI


Editörün Seçimi

Multimedya