Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Ukrayna istihbarat şefi: Putin kanser hastası… İki yıldan fazla yaşamaz

Ukrayna istihbarat şefi: Putin kanser hastası… İki yıldan fazla yaşamaz

Çarşamba, 29 Haziran, 2022 - 17:00
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin (AFP)

Ukrayna askeri istihbarat şefi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kanser hastası olduğunu ve iki yıldan fazla yaşayamayacağını iddia etti.

Ukrayna Askeri İstihbarat Servisi Başkanı General Kirillo Budanov, ABD’nin USA Today gazetesi ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

“Rusya Devlet Başkanı kanser ve uzun yaşama şansı yok. Putin aynı zamandan psikolojik ve fiziksel olarak çok kötü durumda, yaşamak için sadece iki yılı kaldı.”


Ancak Budanov, bu iddiaları destekleyecek kanıt sunmadı.

Bu yıl 7 Ekim’de 70 yaşına girecek olan Putin'in sağlık durumunun kötü olduğu ve kanser, bunama veya parkinson hastalığına yakalandığı ile ilgili birçok söylenti yayıldı.

Rusya merkezli bağımsız medya kuruluşu Proekt tarafından iki ay önce yayınlanan bir haber, Putin’in bir onkologdan düzenli tedavi aldığını ortaya koydu. Haberde, Putin’in kanserli tümörler üzerinde tedavi edici etkisi olduğu iddia edilen geyik boynuzu özü ile banyo yaptığı iddia edildi.


Kaynaklar, bu iddiaları ‘Putin'in son zamanlarda yüzü ve boynunun oldukça şişmesi, aldığı pervasız kararlar ve Kremlin’de ağırladığı ziyaretçileriyle çok uzak mesafede görüşme ısrarıyla’ destekledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise bu söylentileri yalanladı.

Lavrov geçen ay Fransız TF1 kanalına verdiği röportajda, "Rus lider her gün halkın önüne çıkıyor. Onu düzenli olarak televizyonda izleyebilir, konuşmalarını okuyabilir ve dinleyebilirsiniz. Aklı başında herhangi bir kişinin bu kişide herhangi bir hastalık veya yorgunluk belirtisi göreceğini sanmıyorum” açıklamalarında bulunmuştu.


Editörün Seçimi

Multimedya