Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Putin’in ‘Demir Bebeği’: Şişman Johnson Putin’in yakışıklılığını kıskanıyor

Putin’in ‘Demir Bebeği’: Şişman Johnson Putin’in yakışıklılığını kıskanıyor

Cuma, 1 Temmuz, 2022 - 17:45

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın Rus mevkidaşı Vladimir Putin hakkında şaka yapması sözlü savaşa sebep oldu. Johnson, G7 Zirvesi sırasında, “Putin'den güçlü olduğumuzu göstermek için üstümüzü çıkaralım mı?" ifadelerini kullanmıştı.

Daha sonra Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Putin'in çıplak göğüslü bir ata bindiği resimleri atıfta bulunarak, “Onlara göğüs kaslarımızı göstermeliyiz” dedi.

İngiltere Başbakanı, ‘savaş suçlusu’ olarak atıfta bulunduğu Putin’in kadın olması halinde Ukrayna’yı işgal edemeyeceğini söylemesi Putin destekçilerini kızdırdı.

Putin kendisiyle ilgili yorumlara yanıt vererek, G7 liderlerinin üstsüz olarak görmeyi ‘iğrenç’ bulacağını söyledi.

Boris Johnson'ın "Putin kadın olsaydı Ukrayna'ya saldırmazdı" sözlerine de değinen Putin, "Bu doğru değil. Margaret Thatcher, Falkland Savaşı'nı başlatmıştı" dedi.

Putin’in ‘Demir Bebeği’ olarak nitelendirilen Olga Skabeyeva, “Şişman ve kadınsı bir vücuda sahip olan Boris Johnson, Putin’in yakışıklılığını kıskanıyor” dedi.

Skabeyeva devlet televizyonundan yaptığı açıklama sırasında Johnson’un pembe şortla koştuğu bir fotoğraf ve Putin'in at sırtında üstsüz bir fotoğrafı yer aldı.

Johnson’ın alkol partilerine ve koronavirüs kısıtlamaları sırasında katıldığı partilere dikkati çeken Skabeyeva, “Böyle bir alışkanlığı olduğunu biliyoruz. NATO zirvesinde içki içiyor ve aptalca şeyler söylüyor” şeklinde konuştu.


Editörün Seçimi

Multimedya