Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Paraguay Devlet Başkanı: Arjantin’de alıkonulan uçak mürettebatından biri Küba’da ‘yüz hatlarını’ değiştirdi

Paraguay Devlet Başkanı: Arjantin’de alıkonulan uçak mürettebatından biri Küba’da ‘yüz hatlarını’ değiştirdi

Cumartesi, 2 Temmuz, 2022 - 13:15
Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez (EPA)

Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez dün, 8 Haziran’dan bu yana Buenos Aires'te alıkonulan bir uçak mürettebatının büyük bir kısmının ‘uluslararası terörizm’ ile bağlantılı olduğunu belirterek,  gözaltına alınan mürettebat üyelerinden birinin Küba'ya giderek ‘yüz hatlarını değiştirmek’ için ameliyat olduğunu iddia etti.

Benitez, Boeing 747 uçağının mürettebatının bir üyesinin Küba'da ‘sanki bir film sahnesi gibi’ yüzünü yeniden şekillendirme operasyonu geçirdiğini söyledi.

Gelişmelerin ardından İran’ın misilleme yapmasından korkup korkmadığı sorusuna Benitez, “Hangi ülkeden olursa olsunlar araştırmaya devam edeceğiz” şeklinde cevap verdi.

Benitez, Paraguay'ı ABD ve İsrail makamlarının İran karşıtı yaklaşımına destek vermekle suçlayan İran hükümetinin sunduğu protesto mektubundan endişe duymadığını ifade ederek, “Bu herhangi bir ülkeye karşı bir dava değil... Savaş, uluslararası suç ve terörizme karşı” dedi.

Paraguay Devlet Başkanı, İran dahil tüm ülkelerle ikili ilişkileri sürdürme arzusunu yineledi.


Editörün Seçimi

Multimedya