Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Biden, Denzel Washington, Steve Jobs ve Simone Biles'e Özgürlük Madalyası verecek

Biden, Denzel Washington, Steve Jobs ve Simone Biles'e Özgürlük Madalyası verecek

Cumartesi, 2 Temmuz, 2022 - 14:00
Özgürlük Madalyası kazananları, soldan sağa: Simon Biles, Denzel Washington, Gabi Giffords, Megan Rapinoe, Peder Khizer Khan, Steve Jobs, McCain, Richard Tromka (AFP)

Beyaz Saray’dan dün yapılan açıklamada, Denzel Washington, Apple kurucusu Steve Jops, Megan Rapinoe ve Simone Biles gibi isimlerin ABD’nin en yüksek sivil onuru olan Başkanlık Özgürlük Madalyası alacağı belirtildi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, dünya barışı ve ABD’nin refahının yanı sıra diğer önemli projelerde olağanüstü katkıları nedeniyle Başkan Joe Biden tarafından söz konusu 17 kişiye madalya takdim edileceği ifade edildi.

İki kez Akademi Ödülü kazanan Denzel Washington, özellikle ‘Malcolm X’ ve ‘Philadelphia’ filmlerindeki rolleriyle tanınıyor. Washington son olarak 2021'de gösterime giren ‘The Tragedy of Macbeth’ filminde rol aldı.

Cinsiyet eşitliği ve ırksal adalete önem veren bir isim olan ABD kadın futbol takımının yıldızı Megan Rapinoe de Özgürlük Madalyası alacak isimler arasında.

2016'da Rio de Janeiro'da düzenlenen Olimpiyat Oyunları'nda 4'ü altın 1'i bronz olmak üzere beş Olimpiyat Madalyası birden kazanan ABD’li jimnastikçi Simone Biles gibi bazı sporcularında bu ödülü alacağı ifade edildi.

Biden ayrıca, 2008'de mağlup olan ve 2018'de ölümünden önce onlarca yıl Kongre üyesi olarak görev yapan John McCain'in yanı sıra 2011'de vefat eden Steve Jobs'u da onurlandıracak.


Editörün Seçimi

Multimedya