Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Yürek burkan sahnenin "trajik" detayı: Stranger Things'in 4. sezon finalinde kim öldü?

Yürek burkan sahnenin "trajik" detayı: Stranger Things'in 4. sezon finalinde kim öldü?

Herkes sağ çıkmayı başaramadı
Pazar, 3 Temmuz, 2022 - 14:15
Stranger Things'de Joseph Quinn'in canlandırdığı Eddie Munson (Netflix)​​​​​​​

The Independent'ta yer alan habere göre Stranger Things dizisinin 4. sezonunun finalinde bilhassa bir kişinin ölümü izleyicilerin kalbini kırdı.

4. sezon, 1 Temmuz Cuma günü yayımlanan ikinci kısmıyla sona erdi ve izleyiciler en sevdikleri karakterin hayatta kalamayacağından endişeliydi.

*Bundan sonrası spoiler içerir*

Hakikaten de ölenler oldu. Matthew Modine'in canlandırdığı ve başta ilk sezonda öldüğü düşünülen Dr. Martin Brenner, 8. bölümde gerçekten vefat etmiş gibi görünüyor.

Ancak hayranları duygulandıran, 9. bölümdeki ölüm oldu: Eddie Munson (Joseph Quinn).

Eddie, diziye daha 4. sezonda girmesine rağmen izleyiciler üzerinde güçlü bir etki bıraktı. Hayranlar, Eddie'nin dizinin kurgusal kasabası Hawkins için kendini feda etmesinden duydukları üzüntüyü sosyal medyada dile getirdi.

Hayranlar özellikle Hawkins sakinlerinin, Vecna'nın cinayetlerinden sorumlu olduğuna inandıkları Eddie'nin peşini sezon boyunca bırakmamasından dolayı üzgün.

Eddie'ye karşı bir cadı avı başlatılmıştı ama bu, onun herkesi kurtarmak için ölmesini engellemedi. Daha kötüsüyse diğer kasaba sakinlerinin bunu bilmemesi.

Dizinin hayranlarından biri, "Eddie, onu katil olarak hatırlayacak bir kasabayı korumak için öldü" diye yazarken bir diğeri "Adamım ona ÇAMUR atan bir kasaba için canını hiçe saydı" diye ekledi.

Bir hayran ise "Peh, Eddie ondan nefret eden bir kasaba için göçüp gitmeyi hak etmiyordu" dedi.

Bu arada başka bir izleyici de şunları ekledi:

"Eddie'nin kasabayı kurtarmak için ölmesi ve bundan sonra bile insanların olan biten her şey için hâlâ onu suçlaması çok trajik. Onun kendini kurban ettiğini asla bilmeyecekler, sadece bir katil olarak hatırlanacak."

Stranger Things'i halihazırda Netflix'te izlemek mümkün. Yeni bölümleri hemen izleyenler, bazı özel efektlerin kalibrasyonunun henüz tamamlanmadığını fark etmiş olabilir. Bu, bölüm üzerindeki çalışmanın yayına saatler kala bitirilmesinden kaynaklanıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya