Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Twitter, Musk ve yönetim arasındaki yasal savaşın ışığında belirsiz bir gelecekle karşı karşıya

Twitter, Musk ve yönetim arasındaki yasal savaşın ışığında belirsiz bir gelecekle karşı karşıya

Cumartesi, 16 Temmuz, 2022 - 17:45
Elon Musk (AFP)

Twitter, Elon Musk'a karşı 44 milyar dolarlık 'Twitter' anlaşmasını, anlaşmanın birçok hükmünün ihlalini gerekçe göstererek sonlandırmasının ardından açtığı davanın sonucunu bekliyor.

Endişeli personel, kararsız reklamcılar ve kısıtlı yönetim arasında platform, ilk duruşmasına birkaç gün kala kendisini zor bir durumda bulabilir.


Twitter’da çalışan bir mühendis isminin açıklanmamasını isteyerek AFP'ye yaptığı açıklamada, “Benim için en iyi sonuç, yalnız kalırsak devam edebilmemiz olurdu” dedi.

Mühendis, çalışanların şirketten ayrıldığını ve ‘kimseyi sakin bir ruh halinde bırakmayan bir endişe atmosferi’ olduğunu açıkladı.


Twitter avukatları bu hafta yaptıkları açıklamada, Musk'ın Twitter'ı ve çalışanlarını tekrar tekrar görmezden gelmesinin endişe yarattığını söyleyerek, Musk’ın açıklamalarının Twitter’ın operasyonları, çalışanları ve hisse fiyatları üzerinde olumsuz etki yarattığına atıfta bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya