Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Tunus’taki orman yangını kontrol altına alındı

Tunus’taki orman yangını kontrol altına alındı

Çarşamba, 20 Temmuz, 2022 - 13:45
Başkent Tunus’un yakınlarında yer alan Ben Arus’taki Bukernin Dağı'nı kaplayan ormanlık alanda başlayan yangın (Reuters)

Tunus’ta dün akşam başlayan orman yangınının kontrol altına alındığı açıklandı. 

Başkent Tunus’un yakınlarında yer alan Ben Arus’taki Bukernin Dağı'nı kaplayan ormanlık alanda başlayan yangını söndürme çalışmalarına Tunus Sivil Savunma Müdürlüğüne bağlı birlikler ve askerler katıldı.


Tunus Sivil Savunma Müdürlüğü Sözcüsü Muaz Teria, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yangın söndürme araçlarının yerleşim alanlarının yakınına yerleştirildiğini, yangının öğle saatlerinde kontrol altına alındığını bildirdi.

Yangında herhangi bir can kaybı olmadığı ve evlerin zarar görmediği bilgisini veren Teria, yangının ormanın güney bölgesine doğru yayıldığını kaydetti.

Tunus Ulusal Trafik Güvenliği Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada ise yangının başkent Tunus’u güney bölgesindeki kentlere bağlayan A1 otobanının yakınına kadar geldiği belirtildi.


Editörün Seçimi

Multimedya