Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Sisi: Mısır, yeni cumhuriyet ve kalkınma için hızla ilerleyişini sürdürüyor

Sisi: Mısır, yeni cumhuriyet ve kalkınma için hızla ilerleyişini sürdürüyor

Cumartesi, 23 Temmuz, 2022 - 17:45
Sisi, 23 Temmuz 1952 devriminin 70. Yıldönümü münasebetiyle bugün yaptığı konuşmada (Mısır Cumhurbaşkanlığı)

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, uluslararası olaylar sonucunda ortaya çıkan olumsuz koşullara rağmen ‘kapsamlı bir entelektüel, sosyal ve insani sistem kuran’ yeni cumhuriyete doğru ilerleme niyetini yineleyerek, ülkesinin istenilen gelişmeyi sağlama yeteneğine sahip olduğunu söyledi.

Sisi, 23 Temmuz 1952 devriminin 70. yıldönümü münasebetiyle bugün yaptığı konuşmada, Mısır’ın yeni cumhuriyet, kalkınma ve inşa için istikrarlı bir şekilde hızla ilerleyişini sürdürdüğünü belirterek, ülkesinin, birçok uluslararası olay ve gelişmenin yol açtığı olumsuz koşulların üstesinden gelebilecek kapasiteye sahip olduğunu ifade etti.

‘Yeni cumhuriyet’ veya ‘ikinci cumhuriyet’ geçtiğimiz yıl gerçekleşen duyurunun ardından tüm Mısır resmi makamlarında sabit bir slogan haline geldi.

Sisi, ülkeyi ilerletme ve gelecek nesillere iyi bir ülke bırakma kararlılığının devam ettiğine işaret ederek, çağın hızlı değişimleri ve yeni kaygıların dikkate alındığını söyledi. Ayrıca, coğrafi konumu ve bölgesel ve uluslararası rolü ile Mısır’ın, dünyayı saran ve yansımaları herkese yayılan bu zorluklardan ve değişikliklerden kendisini soyutlayamadığını aktardı.

Mısır Cumhurbaşkanı, Mısır halkının özlemlerini ve umutlarını gerçekleştirme iradesi konusunda 23 Temmuz Devrimi’nden ilham aldıklarını ifade etti.


Editörün Seçimi

Multimedya