Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Avrupa ​​sonbahar ve kış aylarında yeni koronavirüs dalgasına hazırlanıyor

Avrupa ​​sonbahar ve kış aylarında yeni koronavirüs dalgasına hazırlanıyor

Pazartesi, 25 Temmuz, 2022 - 13:15
Komiser Stella Kyriakides (EPA)

Avrupa Birliği (AB) Sağlık ve Gıda Güvenliği Komiseri Pazartesi günü yaptığı açıklamada, üye ülkelerinin sonbahar ve kış aylarında yeni bir koronavirüs (Kovid-19) dalgasına şimdiden hazırlanmaya başlaması gerektiğini ve salgında 'endişe verici bir artış' olduğunu kaydetti.

Komiser Stella Kyriakides, Kıbrıs Radyosu'na verdiği demeçte, pandeminin henüz bitmediği konusunda uyarıda bulunarak, "Maalesef birçok ülkede vakalarda endişe verici bir artış var" dedi.

Yetkili, "Son iki aydır, bir sonraki pandemi dalgasının ekonomilerimize veya toplumlarımıza, özellikle de savaştan zaten etkilenmiş oldukları bir zamanda vatandaşlarımıza yeni bir yük getirmemesi için sonbahar ve kış için hazırlanıyoruz" açıklamasında bulundu.

Kyriakides, Avrupa Komisyonu'nun üye devletlerden 60 yaş üstü vatandaşlara ve risk altındaki gruplara ek doz aşı verme hızını artırmalarını istediğini söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya