Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kral Selman talimat verdi: Yemenli siyam ikizleri Mevedde ve Rahmet yarın ameliyata alınacak

Kral Selman talimat verdi: Yemenli siyam ikizleri Mevedde ve Rahmet yarın ameliyata alınacak

Çarşamba, 27 Temmuz, 2022 - 09:45
Siyam ikizlerinin ameliyatının yaklaşık 11 saat sürmesi bekleniyor

Aden’de yaşayan Yemenli siyam ikizleri Mevedde ve Rahmet’i ayırma operasyonunun yarın Kral Selman bin Abdulaziz’in direktifleri doğrultusunda Riyad’da bulunan Kral Abdullah İhtisas Çocuk Hastanesi’nde yapılacağı ifade edildi.  

Kraliyet Mahkemesi danışmanı ve aynı zamanda Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi (KSRelief) Genel Sorumlusu Dr. Abdullah Rabia, ameliyatın yaklaşık 11 saat sürmesini beklediklerini ifade etti. Rabia, ameliyatın, 28 doktor ve uzmanın yanı sıra teknisyen ve hemşire kadrolarının katılımıyla 6 aşamada gerçekleştirileceğini belirtti.

KSRelief yetkilisi, Yemenli siyam ikizlerinin kız olduğunu, alt göğüs ve karın yapışık olarak doğduklarını, yapılan incelemelere göre karaciğer ve bağırsakları paylaştıklarını, kalp zarını paylaştıklarından henüz emin olunmadığını sözlerine ekledi.

Dr. Al-Rabia, Suudi Arabistan'daki sağlık ekibinin ve sağlık sektörünün, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’dan aldığı desteği vurgulayarak söz konusu ekibin her yerde ihtiyaç sahiplerine insani yardım ulaştırmaya devam ettiğini söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya