Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır ve Yunanistan bölgesel ve uluslararası gelişmeleri ele aldı

Mısır ve Yunanistan bölgesel ve uluslararası gelişmeleri ele aldı

Çarşamba, 27 Temmuz, 2022 - 14:45
Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri (Mısır Dışişleri Bakanlığı)

Mısır ve Yunanistan, bölgesel meseleler ve uluslararası gelişmeleri ele aldı.

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri bugün Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Mısır Dışişleri Bakanlığı Resmi Sözcüsü Büyükelçi Ahmed Hafız, görüşmede, mevcut uluslararası gelişmeler, Mısır ve Yunanistan arasındaki bir dizi ikili işbirliği dosyasının ve bu işbirliğini ilerletme yollarının tartışıldığını söyledi.

Hafız, her iki bakanın bölgedeki genel durum, bir dizi bölgesel ve uluslararası ortak endişe konusu, dünyanın tanık olduğu çoklu krizler ve bunlardan kaynaklanan etkileri sınırlamak ve zorluklarla yüzleşmek için ortak işbirliği yolları hakkında istişarelerde bulunduğunu ifade etti.

Bu bağlamda Şukri dün akşam Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Borge Brende’den bir telefon aldı. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, görüşmede, Mısır ve Dünya Ekonomik Forumu arasında var olan seçkin işbirliğinin yanı sıra önümüzdeki Kasım ayında Mısır'ın ev sahipliğinde ve başkanlığında yapılacak 27’inci Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Taraflar Konferansı (COP27) çalışmalarının ele alındığı bildirildi.


Editörün Seçimi

Multimedya