Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

El-Ula Burs Programı Merkezi, öğrenci ve üniversiteler arasında köprü görevi görüyor

El-Ula Burs Programı Merkezi, öğrenci ve üniversiteler arasında köprü görevi görüyor

50’den fazla uluslararası üniversite, aday öğrencilere okullarının avantajlarını ve kabul şartlarını tanıtıyor
Perşembe, 28 Temmuz, 2022 - 09:15
Merkez, üniversite temsilcileri ile aday öğrencileri bir araya getirdi (SPA)

Suudi Arabistan’da El-Ula Valiliği Kraliyet Komisyonu, öğrenciler ve üniversiteler arasında köprü görevi gören El-Ula Burs Programı Merkezi’nin açılışını yaptı.

Burs Programı Merkezi, öğrenciler için atölye çalışmaları yapmakta ve mezunların iş hayatına atılması için gerekli eğitim programları sağlamaktadır. Merkez, öğrencilerin burslar hakkında çeşitli sorunlarını gidermesi için kuruldu.

Burs Programı Merkezi, Suudi Arabistan’ın kalkınma planlarına uygun olarak öğrencilerin bilgi ve yeteneklerinin arttırılmasını amaçlıyor ve El-Ula’nın, ülkenin ekonomik kalkınmasında rol oynaması ve öğrencilerin gelişimini hedefliyor.

Kraliyet Komisyonu ABD, İngiltere, Fransa ve İsviçre gibi çeşitli ülkelerden burs veren 50’den fazla üniversitenin temsilcileri ile öğrencilerin bir araya gelmesini sağladı.

Merkez’de gerçekleşen forumda, üniversite temsilcileri üniversitelerin başvuru ve kabul koşullarını aday öğrencilere anlattı. Temsilciler, akademik programların yanı sıra üniversitelerin bulunduğu ülkeler, eğitim programları ve diploma koşulları hakkında öğrencilere bilgi verdi.

El-Ula Burs Programı Merkezi, bölgenin turizm, tarım, tarih, arkeoloji, sanat, çevre bilimleri, kentsel tasarım ve planlama dahil olmak üzere çeşitli alanlarla geliştirilmesini amaçlıyor.

Burs Programı Merkezi ile Kraliyet Komisyonu’nun hedefleri ve stratejileri doğrultusunda gerekli beceri ve yeteneklere sahip bir toplumun oluşturulması için El-Ula’daki öğrencilerin akademik becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlanacak. Öğrenciler, Merkez ile ilerde yapmak istediği meslekler hakkında bilgi sahibi olmuş olacak.

Burs Programı, yaklaşık 300 öğrencinin burs almaya aday olduğunu açıklamıştı. 2018 yılında 168 öğrenci, 2019 yılında 292 öğrenci burs almak için başvuru yaptı.

El- Ula Valiliği Kraliyet Komisyonu, vatandaşların gelişimi için geçtiğimiz Kasım ayında El- Ula Dil Enstitüsü’nü kurdu. Enstitü, 8 aylık bir program ile öğrencilerin, burs veren ülkelerdeki akademik kariyerlerinde kolaylık sağlayacak kurs ve atölye çalışmaları ile öğrencilere gerekli beceri ve yeteneklerin kazandırılmasını amaçlıyor. 


Editörün Seçimi

Multimedya