Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır Savunma Bakanı: Silahlı kuvvetler güvenliğimize zarar vermek isteyen herkesi engelleyecek güce sahip

Mısır Savunma Bakanı: Silahlı kuvvetler güvenliğimize zarar vermek isteyen herkesi engelleyecek güce sahip

Perşembe, 28 Temmuz, 2022 - 18:00
Mısır Savunma Bakanı, liderlik pozisyonlarına atanan silahlı kuvvetlerin üyeleri ile yaptığı toplantı sırasında (Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü- Facebook)

Mısır Silahlı Kuvvetleri, ‘ülkenin güvenliğini baltalamaya çalışanları bu planlarından caydırma yeteneğine sahip olduklarını’ vurguladı. Mısır Savunma Bakanı Orgeneral Muhammed Zeki, Mısır silahlı kuvvetlerinin, ‘savaşçıları, muharebe yetenekleri ve tüm alanlardaki gelişmiş silahlarıyla, ülkenin güvenliğine zarar vermek isteyen herkesi önleyebilecek güce sahip’ olduğunu söyledi.

Zeki’nin bu açıklaması, Mısır Genelkurmay Başkanı Usame Rüşdi Asker’in yanı sıra silahlı kuvvetlerde üst düzey pozisyonlara atanan bir dizi subayın katıldığı toplantı sırasında geldi.

Mısır Silahlı Kuvvetleri askeri sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, söz konu açıklama, Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı’nın ‘silahlı kuvvetlerle ilgili bir bazı konularda iletişim kurmak için düzenlenen toplantısı’ sırasında geldi.


Toplantı sırasında, Mısır Silahlı Kuvvetleri’nin rolleri ve görevlerini eksiksiz olarak yerine getirilmesine katkıda bulunmak için zorluklarla yüzleşme yolları ele alındı. Zeki, konuşma sırasında Mısır Silahlı Kuvvetler Başkomutanı ve Cumhurbaşkanı Abdulfettah es Sisi’nin çeşitli görevlere getirilen subay ve askerlere tebriklerini gönderdiği bir konuşma yaptı. Ordu sözcüsüne göre, Savunma Bakanı, vatanı savunmak ve ulusal güvenliği korumanın öncelik olduğunu, sürekli savaşa hazır olmak ve zorluklara göğüs gerebilecek bir güç inşa etmenin önemli olduğunu söyledi. Ayrıca, yeni komutanların görevlerini en iyi şekilde yerine getirmelerine yardımcı olmak için askeri ve sivil koordinasyonun önemine vurgu yaptı.

Zeki, komutan ve subaylarla fikir alışverişinde bulunarak onların görüş ve sorularını dinledi. Mısırlı Bakan, askerlere tüm bölgesel ve küresel olaylardan ve bunların Mısır ulusal güvenliği üzerindeki yansımalarından tam olarak haberdar olmaları için bilimsel ve entelektüel seviyelerini yükseltmeye devam etme çağrısında bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya