Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Twitter, Musk’ın ‘kandırıldığı’ iddiasını reddetti

Twitter, Musk’ın ‘kandırıldığı’ iddiasını reddetti

Cuma, 5 Ağustos, 2022 - 12:30
Twitter’ın logosu (AP)

Sosyal medya platformu Twitter dün, ABD’nin Delaware eyaletinde görülen mahkemede ‘Elon Musk'ın sosyal medya platformunu satın almak için yaptıkları anlaşmadan geri çekilmek için geçerli sebepleri olduğu’ iddiasını reddederek, ünlü milyarderin kandırıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Reuters haber ajansına göre, Musk, bu iddiaları geçtiğimiz Cuma günü açtığı bir karşı davada dile getirdi.

Twitter açıklamasında, “Wall Street'teki bankacılardan ve avukatlardan tavsiye alan Musk'a göre, Twitter 44 milyar dolarlık bir birleşme anlaşması imzalamak için kandırıldı” denilerek, bu hikayenin mantıksız ve gerçek dışı olduğu vurgulandı.

Bu gelişme, dünyanın en zengin insanı ile sosyal medya devi arasında gerçekleşen hukuk savaşının son bölümü. İki taraf, Musk'ın sitedeki sahte hesaplarla ilgili yanlış iddialar olduğu gerekçesiyle satın alma anlaşmasından vazgeçmeye çalışmasının ardından 17 Ekim'de hakim karşısına çıkacak.

San Francisco merkezli şirket, artık kendi çıkarlarına hizmet etmediği için Musk'ı anlaşmayı sabote etmekle suçlayarak anlaşmayı tamamlamaya çalışıyor. Musk’ın temsilcisi, açıklama talebine yanıt vermedi.

İddiaya göre Musk, Twitter'ı gerçek kullanıcı sayısını gizlemekle suçluyor.

Twitter, Musk'ın bu ‘doğru olmayan’ iddialarını desteklemek için çok az kanıt sunduğunu bildirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya