Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu, Mısır'da yatırımlarını artırıyor

Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu, Mısır'da yatırımlarını artırıyor

Cumartesi, 6 Ağustos, 2022 - 11:30
PIF, 2021-2025 stratejisi çerçevesinde bölgesel ve küresel olarak genişlemeye devam ediyor (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu (PIF) dün Afrika kıtasındaki en önemli stratejik ekonomik pazarlardan biri olduğu düşüncesiyle Mısır'da bir dizi sektöre yatırım yapmayı hedefleyen Suudi-Mısır Yatırım Şirketi’nin lansmanını duyurdu.

Şirket altyapı, gayrimenkul geliştirme, sağlık ve finansal hizmetler ile gıda, tarım ve ilaç endüstrileri gibi endüstriyel projelere ve diğer kilit sektörlere yatırım yapmaya odaklanacak. PIF ve portföy şirketleri, yatırım ortaklığının geliştirilmesine ve güçlendirilmesine katkı sağlamayı amaçlıyor. Suudi Arabistan özel sektörünün Mısır'da uzun vadede cazip getiriler elde etmeye ve birçok stratejik sektörde işbirliğinin yönlerini geliştirmeye katkıda bulunacak birçok yatırım fırsatı bulunuyor.

Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu Başkan Yardımcısı ve Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki Yatırımlar Genel İdaresi Başkanı Yezid el-Hamid, bölgede yaşanan ekonomik büyüme ışığında şirketin Mısır pazarındaki yatırımlardan yararlanmak için çalışacağına dikkati çekerek, bunun Suudi Arabistan ve portföy şirketlerine olan desteğin güçlendirilmesi ve genişlemesine katkıda bulunacağını söyledi. Hamid, PIF’ın birçok yatırımcı ve lider şirketle geliştirdiği stratejik ekonomik ortaklıkların başarısının en önemli unsurları arasında yer aldığını vurguladı.

Şirketin lansmanı, sürdürülebilir getiriler elde etmek için uzun vadeli stratejik ekonomik ortaklıklar kurmayı destekleyen ve Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde yeni yatırım fırsatları arayan Kamu Yatırım Fonu'nun stratejisi ile uyumlu. PIF, 2030 Vizyonu’na uygun olarak Suudi Arabistan'ın gelir kaynaklarını çeşitlendirmeye katkıda bulunuyor.


Editörün Seçimi

Multimedya