Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Zelenskiy: 765 milyon dolar değerindeki Rus mal varlığına el konuldu

Zelenskiy: 765 milyon dolar değerindeki Rus mal varlığına el konuldu

Cumartesi, 6 Ağustos, 2022 - 12:15
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy (Reuters)

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, yaklaşık 765 milyon dolar değerindeki Rus mal varlığına el konulduğunu duyurdu.

Rus haber ajansı TASS’ın bugün (Cumartesi) alıntılar yaptığı konuşmasında Zelenskiy, Rusya’ya karşı yaptırımlar ve Rus varlıklarına el konulması konusunda bir toplantı düzenlendiğini belirtti. Zelenskiy ayrıca, yetkililerin kendisine 28 milyar Ukrayna Grivnası (765 milyon dolar) değerindeki varlıkların kaynakları hakkında bilgi verdiğini de bildirdi.

Devlet Başkanı bu yöndeki çalışmaların devam ettiğini ve Rusya’ya ait 900’den fazla Rus varlığına el konulmasına yönelik bir öneri olduğunu vurgulayarak “Sadece Rus devletinin değil, Rusların da mülklerini değerlendirirsek, listede el konulmaya tabi tutulacak 36 bin varlıktan bahsedilir” dedi.

Ukrayna Başbakanı Denis Şmihal, hükümetin Devlet Başkanı’na Rus mülkü olan 903 varlığa el konulması için öneride bulunduğunu açıklamıştı.

Ukrayna Parlamentosu 1 Nisan’da, Rus askeri operasyonun kınamayı reddedenler dahil olmak üzere bu operasyonlarla ilişkili olan Rusların mülklerinin kamulaştırılmasına yönelik yasayı onaylamıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya