Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Tayvanlı füze üretim yetkilisi bir otelde ölü bulundu

Tayvanlı füze üretim yetkilisi bir otelde ölü bulundu

Pazar, 7 Ağustos, 2022 - 09:30
Onur muhafızları Taipei'de yer alan Çan Kay-şek Anıt Salonu’ndaki resmi törene katıldı (Reuters)

Tayvan Savunma Bakanlığı, Ordu Araştırma ve Geliştirme Birimi Başkan Yardımcısı Ao Yang Li-shing’in  dün (Cumartesi) sabah bir otel odasında ölü bulunduğunu bildirdi.

Şarku’l Avsat’ın Tayvan resmî haber ajansı Merkezi Haber Ajansı’ndan (CNA) aktardığı habere göre, orduya bağlı Ulusal Chung Shan Bilim ve Teknoloji Enstitüsü Başkan Yardımcısı Ao Yang Li-shing, Tayvan'ın güneyinde yer alan bir otel odasında ölü bulundu. Ajans, yetkililerin Ao Yang Li-shing’in ölüm nedenini araştırdıklarını kaydetti.

Reuters haber ajansı da Başkan Yardımcısı’nın en olası ölüm nedeninin kalp krizi olduğunu bildirdi.

CNA, Ao Yang'ın güneydeki Pingtung bölgesine bir iş gezisinde olduğunu ve çeşitli füze üretim projelerini denetlemek için bu yılın başlarında görev aldığını da aktardı.

Orduya tabi kurul, bu yıl yıllık füze üretim kapasitesini yaklaşık iki katına çıkararak 500 füze üretmek için çalışıyor. Ada ülkesi Tayvan bu şekilde, artan askeri tehdit olarak gördüğü Çin’e karşı savunma kapasitesini artırmaya çalışıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya