Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Singapur maymun çiçeği salgınında yeni vakalar kaydetti

Singapur maymun çiçeği salgınında yeni vakalar kaydetti

Pazar, 7 Ağustos, 2022 - 13:00
[Fotoğraf: (Reuters_Arşiv)

Singapur, maymun çiçeği (Monkeypoxsalgınında yerel bulaşla bağlantılı olarak kaydedilen ilk vaka da dahil olmak üzere iki yeni vakanın kaydedildiğini duyurdu.

Şarku’l Avsat’ın Singapur merkezli Straits Times gazetesinden aktardığı habere göre cumartesi günü, Singapur Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan bir bilgilendirmeden alıntı yaparak, yerel enfeksiyonlu vakalardan birinin, salı günü teşhis konulan 33 yaşındaki 13 No’lu vaka ile temas kuran 54 yaşındaki bir erkeğe ait olduğunu aktardı.

Diğer yeni vaka ise cuma günü teşhis edilen 25 yaşında bir erkekti, ancak diğer vakalarla bağlantılı değildi. Bu vaka, en genç maymun çiçeği vakası olarak kaydedildi.

Singapur’da, 10’u yerel olmak üzere 15 maymun çiçeği vakası kaydedildi. Diğer 5 vaka yurt dışından geldi. Yakın zamanda Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık, ABD ve Kanada’ya seyahat etmişlerdi.


Editörün Seçimi

Multimedya