Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Trump Eğitim Bakanlığı’nın kaldırılması çağrısında bulundu

Trump Eğitim Bakanlığı’nın kaldırılması çağrısında bulundu

Pazartesi, 8 Ağustos, 2022 - 15:15
ABD eski Başkanı Donald Trump (AFP)

ABD eski Başkanı Donald Trump, Teksas’da düzenlenen 2022 Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’nın açılış konuşmasında Eğitim Bakanlığı’nın kaldırılması çağrısında bulundu.

The Independent gazetesinin haberine göre, Trump konuşmasında ülkedeki eğitim sistemini ‘hastalıklı’ olarak nitelendirdi.

Trump, “Ülkede okul çağındaki çocuklara uygunsuz nitelikte ırki, cinsel ve siyasi materyaller öğretilmesinin her şekline karşı katı yasaklar koymalıyız. Eğer federal bürokratlar bu radikalizmi zorlamaya devam edecekse eğitim bakanlığını kaldırmalıyız. Muhafazakarlar ne olursa olsun ülke çocuklarını Marksist öğretmen sendikalarının esaretinden kurtarmalı” dedi.

ABD eski başkanı, yaklaşık iki saat süren konuşmasında 2024 başkanlık seçimlerine adaylığı konusunda da imalarda bulundu.

Başkanlık seçimlerine aday olduğunda ülke tarihindeki herhangi bir başkandan daha fazla oy aldığını söyleyen Trump, “Şimdi bunu tekrar yapmak zorunda kalabilirim” dedi.

Trump, ABD Başkanı Joe Biden ve yönetiminin ülkeye tarihin en kötü beş başkanının verebileceğinden daha fazla zarar verdiğini de dile getirdi.

Trump ayrıca Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretini eleştirdi ve bunun Çin’in özerk adada daha agresif hamleler yapmasına izin verdiğini vurguladı.


Editörün Seçimi

Multimedya