Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rus yetkili: Batı, Kiev'i nükleer silah edinmeye zorladı

Rus yetkili: Batı, Kiev'i nükleer silah edinmeye zorladı

Çarşamba, 10 Ağustos, 2022 - 10:30
Rusya Duma Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı (EPA)

Rusya Duma Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı ve Ukrayna ile gerçekleştirilen müzakere heyetinde yer alan Leonid Slutsky, "Ukrayna'da olanlardan Batı sorumludur, çünkü Kiev'i nükleer silahlar edinmeye ve Rus güvenliğini tehdit etmeye itmişlerdir. Buna izin vermeyeceğiz" dedi. 

Ukrayna'daki durum hakkında RT'ye açıklamalarda bulunan Slutsky, "Batı, olanlardan sorumludur, çünkü Kiev'i Rus güvenliğine tehdit oluşturan, Rusya'nın yapmadığı ve etmeyeceği nükleer silahlar edinmeye teşvik etti" dedi. 

'Batı'nın Rusya ile yüzleşmek istediğini' ifade eden Rus yetkili, 'Kiev'in yabancı iradelerin arenası ve Rusya'yı itibarsızlaştıran bir yönetim haline geldiğini' kaydetti.

Müzakereler hakkında da açıklama yapan Slutsky, "Ukrayna tarafı ile müzakereler donduruldu ve geleceği tahmin edilemez" dedi.

Rusya Duma Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı son olarak, "Arap dünyası Rusya'nın Ukrayna krizi konusundaki tutumunu anlıyor ve Körfez ülkeleri uluslararası istikrarı arzuluyor" dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya