Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Musk 6.9 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattı

Musk 6.9 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattı

Musk satıştan elde edilen gelirin, Twitter ile olan yasal süreci kaybetmesi durumunda olası bir anlaşmanın finansmanı için kullanılabileceğini söyledi
Çarşamba, 10 Ağustos, 2022 - 11:45
Tesla'nın CEO'su Elon Musk (DPA)

Elektrikli araç üreticisi Tesla'nın TSLA.O CEO'su Elon Musk, 6.9 milyar dolar değerinde şirket hissesi sattı.

Musk satıştan elde edilen gelirin, Twitter ile olan yasal süreci kaybetmesi durumunda olası bir Twitter anlaşmasının finansmanı için kullanılabileceğini söyledi.

Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda satışla ilgili olarak, "Twitter'ın bu anlaşmanın olmasını zorlaması durumunda (Umarım olası değildir), Tesla hisselerinde acil bir satıştan kaçınmak önemli" dedi.

Tesla hisseleri, şirketin 20 Temmuz'da açıkladığı bilançosunun beklentilerin üzerinde kalmasının ardından yaklaşık yüzde 15 yükselmişti.

Elon Musk Nisan ayında, en büyük hissedar olduğu Twitter'ın tamamını satın almak için 44 milyar dolarlık teklifte bulunmuş, ancak Temmuz başında kararını değiştirmişti. Twitter ise satın almanın tamamlanmasına yönelik Musk'a dava açmıştı. Taraflar 17 Ekim'de duruşmaya gidecek.


Editörün Seçimi

Multimedya