Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Filistin, İsrail saldırılarını kınamak için ‘Öfke Günü’ çağrısında bulundu

Filistin, İsrail saldırılarını kınamak için ‘Öfke Günü’ çağrısında bulundu

Çarşamba, 10 Ağustos, 2022 - 15:00
Filistinli bir adam, İsrail bombalaması sonucu Refah'ta bir evde meydana gelen yıkımın ortasında bir kızı taşırken (AFP)

Filistinli gruplar, İsrail ordusunun Filistin halkına yönelik saldırılarını kınamak için Cuma günü ‘Öfke Günü’ çağrısında bulundu.

Filistin merkezli Ma'an haber ajansı bu sabah, Filistinli gruplarının koordinatörü Vasıl Ebu Yusuf’un ‘önümüzdeki Cuma, Filistin halkına, topraklarına ve kutsal mekânlarına karşı işlenen suçları kınayan Filistinlilerin öfke günü olacak’ sözlerini aktardı.

Yusuf, Filistin’in Sesi radyosuna yaptığı açıklamada, “Bu faaliyetler, işgal karşısında Filistin halkının birliğini vurgulayacak şekilde genişletilecek. İşgal, Filistin halkına karşı topyekûn bir savaş yürütüyor” dedi.

Son 24 saat içinde Batı Şeria'da İsrail ordusu tarafından dört Filistinli öldürüldü. 48 saat önce Gazze Şeridi'nde İsrail ile İslami Cihad arasında Mısır'ın arabuluculuğunda yapılan ateşkes anlaşmasından önce üç gün süren saldırılarda 44 Filistinli hayatını kaybederken, 360 ​​kişi yaralandı.


Editörün Seçimi

Multimedya