Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Tunus'un Katar büyükelçiliği, Bizerte'de bir Katarlının öldürüldüğü haberini yalanladı

Tunus'un Katar büyükelçiliği, Bizerte'de bir Katarlının öldürüldüğü haberini yalanladı

Cuma, 12 Ağustos, 2022 - 10:00
Tunuslu güvenlik gücü (Arşiv- Reuters)

Tunus'taki Katar büyükelçiliği, Tunus medyasında çıkan ve ülkenin kuzeyindeki eski Bizerte kentinde kafası kesilen bir adamın uyruğuna ilişkin haberleri yalanladı.

Büyükelçilik Twitter'dan yaptığı açıklamada, cinayete kurban giden turistin Katarlı olmadığını belirtti.

Açıklamada, Katar Devleti'nin Tunus Cumhuriyeti’ndeki Büyükelçiliği, Bizerte olayındaki kurbanın Katar vatandaşı olduğu yönünde basında çıkan haberleri yalanladı.

Tunus'taki Katar büyükelçiliği açıklamasında, kurbanın ailesine ve yakınlarına taziyelerini iletti.

Resmi bir güvenlik kaynağının bildirdiğine göre, Tunus'un Bizerte kentinde ikamet eden yabancı bir turist öldürüldü.

Tunus’un özel radyosu "Mosaique"nin resmi bir güvenlik kaynağından aktardığı habere göre, kırk yaşlarında Tunuslu bir genç, kurbanı eski Bizerte kentinin girişinde takip ederek, yoldan geçenlerin önünde katletti.

Haberde, güvenlik güçlerinin, zanlıyı suçu işlemesinden hemen sonra tutukladığı da belirtildi.

Güvenlik kaynağı, Tunus kanalı Attessia TV’ye yaptığı açıklamada, eski Bizerte kentini sallayan cinayetin kurbanının iki haftadan uzun bir süre önce Tunus'a gelen Katarlı bir turist olduğunu duyurdu.

Söz konusu kaynak, katilin yakın zamanda emekli olmuş 40 yaşında bir kişi olduğunu da sözlerine ekledi. Kaynağa göre katil, kız kardeşi ile kurban arasındaki ilişkiyi Facebook yoluyla öğrenerek, ondan intikam almaya karar verdi. Katil, yanına bıçak aldıktan sonra Bizerte sokaklarından birinde kurbanı gözetleyerek, arkadan saldırdığı kurbanı bıçaklayarak öldürdü.


Editörün Seçimi

Multimedya