Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD’li gençlerin yaklaşık yarısı interneti ‘neredeyse sürekli’ kullanıyor

ABD’li gençlerin yaklaşık yarısı interneti ‘neredeyse sürekli’ kullanıyor

Cuma, 12 Ağustos, 2022 - 14:30
Neredeyse sabit bir çevrimiçi varlık düzeyi bildiren gençlerin yüzdesi önemli ölçüde arttı (Reuters)

ABD’de  Pew Araştırma Merkezi tarafından yapılan ve Çarşamba günü yayınlanan yeni bir ankete göre, ABD’li gençlerin yaklaşık yarısı interneti ‘neredeyse sürekli’ kullanıyor.

CNN’in haberine göre, bin 316 genci içeren anket, gençlerin teknoloji alışkanlıklarını araştırdı.

Sabit bir çevrimiçi varlık bildiren gençlerin yüzdesi, gençlerin yalnızca dörtte birinin bu düzeyde internet kullandığını bildirdiği 2015 tarihli Pew anketine göre belirgin bir şekilde arttı.

Anket, gençler tarafından en sık kullanılan sosyal medya platformlarının değiştiğini, YouTube ve TikTok gibi video odaklı platformların popülaritesinin arttığını da ortaya koydu.

Yeni ankete göre, Facebook artık ABD’li gençlerin hayatlarında o kadar da büyük bir yer kaplamıyor. 13-17 yaş arası ABD’li gençlerin yalnızca yüzde 32’si Facebook kullandığını söyledi. 

2014 ve 2015 yılları arasında yapılan Pew anketinde, Facebook kullandığını söyleyen gençlerin oranı yüzde 71’di.

Ankete göre, bir zamanlar genç kullanıcılar için en popüler sosyal medya platformu olan Facebook artık YouTube, TikTok, Instagram ve Snapchat’in gerisinde kaldı.

Özellikle YouTube gençlerin yüzde 95’i tarafından kullanılırken, yaklaşık yüzde 20’si platformu sürekli kullanıldığını bildirerek onu en popüler sosyal ağ haline getirdi.

TikTok kullanan gençlerin yaklaşık dörtte biri ise sürekli kullanım bildirdi.

Gençlerin Facebook kullanımı azalırken, bu yaş grubunun internete daha fazla bağlı olduğu görülüyor.

Ankete katılanların yüzde 97’si interneti her gün kullandığını ifade etti. 2015 tarihli Pew anketinde ise bu oran yüzde 92’ydi.


Editörün Seçimi

Multimedya