Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rus uzman açıkladı: İşte kilo almayı önlemenin en basit yolu

Rus uzman açıkladı: İşte kilo almayı önlemenin en basit yolu

Cuma, 12 Ağustos, 2022 - 14:45

Yeme bozukluğu terapisti Dr. Ivan Alemenko, aşırı kilonun ‘subkortikal iştah’ adı verilen bir durum nedeniyle oluştuğunu söyledi.

Rus Novosti haber ajansına göre, Alemenko, “Yeme davranışı bozukluğunun nedenlerinden biri, genellikle aşırı kilodan mustarip kişilerde görülen, susuzluk hissetmek yerine aç hissettikleri azalmış susuzluk hissi. Aşırı kilolu ve yeme bozukluğu olan kişiler susuzluk hissetmeyebilir. Su içmek yerine bir şeyler yeme arzusu gösterebilirler. Kişi susuzluğunu gidermek yerine açlığını gidermeye başladığında daha fazla kilo alacak” ifadelerini kullandı.

Rus uzman, “Bu rahatsızlıktan dolayı kilo almamak için her gün belli bir miktar sıvı tüketmelisiniz. Subkortikal iştahın etkisini azaltmak için sıvı tüketmek önemli. En iyisi, bir şeyler yeme isteğini bastırmak ve kilo başına 30 miligram su içmek” dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya