Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan, 5. İslami Dayanışma Oyunları’ndaki madalya sayısını artırdı

Suudi Arabistan, 5. İslami Dayanışma Oyunları’ndaki madalya sayısını artırdı

Cumartesi, 13 Ağustos, 2022 - 11:45
Suudi Yeşil El Takımı, İslami Dayanışma Oyunları’nda yarı finale yükseldi. (Suudi Olimpiyat Komitesi)

Konya'da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda halterci Sirac Al Salim 61 kiloda üç gümüş madalya kazandı. Suudi Arabistan formasını giyen Salim, şampiyonadaki büyük başarısının ardından seyirciler ve takipçilerden büyük destek aldı.

Suudi halterci Nevaf el-Mezidi de İslami Dayanışma Oyunları'nda erkekler 67 kilo kategorisinde koparmada dördüncü, silkmede altıncı ve toplamda yedinci oldu.

Sirac Al Salim. (Suudi Olimpiyat Komitesi)

Suudi hentbol takımı dün akşam Katar takımıyla karşı karşıya geldikleri maçta 27-27 berabere kalarak İslami Dayanışma Oyunları'nın yarı finaline katılmaya hak kazandı.

Komşusu Fas ve Katar'ın da aralarında bulunduğu ilk grupta Fas'ı 29-25 yenen ve Katar ile 27-27 berabere kalan Suudi takımı, bugün öğleden sonra saat üçte Türk takımı ile karşılaşacak.

Suudi Arabistan, 10 gümüş, 4 bronz ve Suudi halterci Mansur Al Salim'in 55 kilo kategorisinde elde ettiği altın madalyayla İslami Dayanışma Oyunları'ndaki madalya sayısını 15'e çıkardı.


Editörün Seçimi

Multimedya