Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Stranger Things yıldızı Millie Bobby Brown'ın gideceği üniversite belli oldu

Stranger Things yıldızı Millie Bobby Brown'ın gideceği üniversite belli oldu

Ünlü oyuncu şöhretin zirvesindeyken üniversiteye gidenler kervanına katılıyor
Salı, 16 Ağustos, 2022 - 16:15
Küçük yaşta ünlü olan Millie Bobby Brown, Stranger Things'in ilk yıllarında "yaşına uygun davranmadığı" gibi sert eleştirilen almıştı (AFP)

Stranger Things'in ünlü oyuncusu Millie Bobby Brown, üniversiteye gideceğini açıkladı.

18 yaşındaki Brown, ABD'nin Indiana eyaletindeki Purdue Üniversitesi'nde çevrimiçi eğitim veren Sosyal Hizmetler fakültesinde okuyacak.

Bir yandan oyunculuk kariyerini sürdüren Brown, derslere internet üzerinden devam edecek.

Allure dergisine konuşan Brown, bu bölümü okuyarak "sistemin nasıl işlediğini ve gençlere nasıl yardım edebileceğini" öğreneceğini söyledi.

Ünlü oyuncu, hayranlarına doğru bir mesaj vermek istediğini dile getirdi:

"Bana bakıp, 'Ne söylemek istersin Millie?' diyorlar. Onlara 'Genç kızlar eğitimi hak ediyor. Gençler her yerde eşit olmayı hak ediyor. Olmak istediğiniz kişi olun ve başarmak istediğiniz hayallerinize ulaşın' demek istiyorum."

Brown, eskiden yanlış bir profil çizdiğini ekledi:

"Ben cilt bakım ürünleri satan 'mükemmel' biri değilim. Zamanında yanlış kararlar verdim."

Brown'ın 12 yaşında şöhreti yakaladığı dizisi Stranger Things'deki olaylar da hayali Indiana kasabası Hawkins'te geçiyor.

Purdue Üniversitesi'nin adı dizinin 3. sezonundaki bir bölümde de geçmişti. Bir konuk oyuncu, Purdue Üniversitesi tişörtüyle ekran karşısına çıkmıştı.

2019'da yayımlanan bölümdeki Purdue Üniversitesi tişörtü  (Netflix)


Brown bu kararıyla, Jodie Foster, Brooke Shields ve Emma Watson gibi şöhretin zirvesindeyken üniversiteye giden ünlüler arasına girecek.
Independent Türkçe, NY Post, CNN


Editörün Seçimi

Multimedya