Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Doğu Perinçek ve Ethem Sancak, Beşar Esad ile görüşmek için Şam'a gidiyor

Doğu Perinçek ve Ethem Sancak, Beşar Esad ile görüşmek için Şam'a gidiyor

Partinin genel sekreterinin yaptığı açıklamaya göre, Perinçek başkanlığındaki bir heyet, 10-15 gün içinde Suriye'ye bir ziyaret gerçekleştirecek
Salı, 16 Ağustos, 2022 - 17:45
Fotoğraf: AA

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek öncülüğündeki bir heyetin Şam'a giderek Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la görüşeceği duyuruldu.

Partinin genel sekreteri Özgür Bursalı, Ulusal Kanal'da yaptığı açıklamada, "Vatan Partisi önümüzdeki 10-15 gün içerisinde Doğu Perinçek başkanlığında Suriye'yi ziyaret edecek ve Beşar Esad ile en üst düzeyde görüşme yapacak. Sayın Doğu Perinçek, Ethem Sancak ve önemli isimler yer alacak. 10-15 gün içerisinde bu ziyaret Şam'a yapılacak" dedi.

Bursalı, ziyarete ilişkin ayrıntılı takvimi daha sonra duyuracaklarını söyledi.

"Türkiye'nin önündeki çok önemli bir düğüme kılıç atıyoruz" diyen Bursalı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Suriyeli mevkidaşıyla görüştüğünü duyurmasına yönelik açıklamasını da hatırlatarak, "Bu adım şarttı. Türkiye'nin geleceği açısından şarttı. Bu koşullarda Türkiye’nin Suriye ile işbirliğine gitmesi tarihi önemdeydi. Açıklamalar çok doğru. Kutluyoruz kendilerini. Bu süreçten geri dönüş yok" ifadelerini kullandı. 

Independent Türkçe


Editörün Seçimi

Multimedya