Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Tatar yayıyla Windsor Kalesi'ne gitmekten yargılanan genç: Kraliçeyi öldürmek için buradayım

Tatar yayıyla Windsor Kalesi'ne gitmekten yargılanan genç: Kraliçeyi öldürmek için buradayım

Çarşamba, 17 Ağustos, 2022 - 16:30
Gazeteciler, sanık Chail'i taşıyan bir aracı Londra'daki Westminster Sulh Ceza Mahkemesi'ne gelirken videoya alıyor (AFP)

Geçtiğimiz yıl Kraliçe Elizabeth’in konutu Windsor Kalesi'nin yakınlarında elinde tatar yayıyla yakalanan bir kişi, “Kraliçeyi öldürmek için burada olduğunu” ifadelerini kullandı.

İhanet yasası kapsamında suçlanan 20 yaşındaki Jaswant Singh Chail adlı gencin, Windsor Kalesi'nde başlık ve maske takarak görüldüğü belirtildi. Bir polis memuru ise Chail’in bir filmdeki gardiyana benzediğini söyledi.

Kraliçe olayın yaşandığı 25 Aralık’ta oğlu ve varisi Prens Charles, eşi Camilla ve diğer aile üyeleriyle birlikte kaledeydi.

Terörle mücadele polisi soruşturmasının ardından, Chail, 1842 tarihli İhanet Yasası'nın 2. Bölümü uyarınca öldürmekle tehdit etmek ve öldürücü bir silah bulundurmaktan suçlu bulundu.

Chail duruşma sırasında, İngiliz hükümetinden intikam almak istediğini söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya