Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Fas İçişleri Bakanlığından geniş çaplı atama

Fas İçişleri Bakanlığından geniş çaplı atama

Perşembe, 18 Ağustos, 2022 - 09:00
Fas İçişleri Bakanı Abdulvafi Leftit. (Şarku'l Avsat)

Fas İçişleri Bakanlığı, bünyesindeki yönetici kadrolara yönelik geniş çaplı bir ‘nakil ve yeniden atama’ hareketi başlattı. İçişleri Bakanlığı bünyesindeki sivil ve polis yöneticilerin yüzde 43’ü bu değişikliklerden etkilendi. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 1819 kişiyi kapsayan söz konusu atama ve görev yeri değişikliklerinin, insan kaynaklarını daha iyi değerlendirme ve vatandaşlara hizmetin eksene alındığı bir yaklaşım uyarınca kapsamlı bir incelemenin ardından yapıldığı kaydedildi.  

Açıklamada, atama ve nakil işlemleri yapılmadan önce, her bir görevlinin performansının ayrıntılı bir şekilde değerlendirildiği, ast ve üstleri ile mülakatlar yapıldığı, ayrıca ilgili kişilerin görev yerlerindeki vatandaşlara, meslek grubu temsilcilerine, yerel yetkililere ve esnaf temsilcilerine müfettişlerce İçişleri Bakanlığı görevlileri ile ilgili sorular sorulduğu belirtildi. Performans değerlendirmesinin ilk kez bu yıl uygulamaya konulan bir ‘mekanizma’ uyarınca yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, ülke genelinde 315 İçişleri görevlisinin terfiinin gerçekleştiği, ayrıca Kraliyet Bölgesel Yönetim Enstitüsü'nden mezun olan 339 kişinin farklı pozisyonlara atamasının yapıldığı ifade edildi.  


Editörün Seçimi

Multimedya