Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD’liler, Fas’ın insan kaçakçılığı ile mücadele deneyimi hakkında bilgi aldı

ABD’liler, Fas’ın insan kaçakçılığı ile mücadele deneyimi hakkında bilgi aldı

Perşembe, 18 Ağustos, 2022 - 12:45
Fas Adalet Bakanı Abdullatif Vehbi (Şarku’l Avsat)

Fas yönetimine bağlı İnsan Kaçakçığıyla Mücadele Çabaları Koordinasyonu Ulusal Komitesi dün, ABD İnsan Ticaretini İzleme ve Mücadele Ofisi Müdür Yardımcısı Brian Marcus’u Rabat’ta ağırladı.

İnsan Kaçakçığıyla Mücadele Çabaları Koordinasyonu Ulusal Komitesi tarafından yapılan açıklamada, Fas Adalet Bakanı Abdullatif Vehbi’nin talimatı üzerine, Bakanlığın Ceza İşleri ve Af Örgütü Direktörü Hişam Mallati’nin Ulusal Komite’nin Denetim Başkanı olarak Adalet Bakanlığı binasında, ABD İnsan Ticaretini İzleme ve Mücadele Ofisi’nden yetkililer ve ABD Kazablanka Konsolosluğu’ndan üst düzey bir heyet eşliğinde Brian Marcus’ı ağırladığı belirtildi.

Açıklamada, Ulusal Komite aracılığıyla insan kaçakçılığıyla mücadele ve kaçakçılığın önlenmesi alanındaki Fas tecrübesini ve bu suça karşı mücadele etmek ve önlemek için yapılan ulusal çalışmaları sunmaya odaklandığı belirtildi. Aynı zamanda ABD İnsan Ticaretini İzleme ve Mücadele Ofisi tarafından yayınlanan güncel yıllık raporda yer alan gözlemlerin ana hatlarının, iki kurum arasında gelecekteki iş birliği ve koordinasyon araçlarının da ele alındığı açıklandı.

Aynı kaynak, İnsan Ticaretini İzleme ve Mücadele Ofisi’nin ABD Dışişleri Bakanlığı’nın hem ABD içinde hem de uluslararası alanda insan kaçakçılığını önlemeye yönelik programları araştırmak ve geliştirmekle görevli kurumu olduğunu belirtti. Ofisin aynı zamanda, insan kaçakçılığı olgusu hakkında farkındalığı artırmak amacıyla ABD ve diğer ülkelerdeki insan kaçakçılığı hakkında yıllık raporlar yayınladığına da dikkat çekti.


Editörün Seçimi

Multimedya