Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İtalya: Ukrayna'da savaşın başlamasından bu yana siber saldırılar artıyor

İtalya: Ukrayna'da savaşın başlamasından bu yana siber saldırılar artıyor

Cuma, 2 Eylül, 2022 - 16:00
Saldırılar Eni ve diğer İtalyan enerji şirketlerini hedef aldı (Reuters)

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio yaptığı açıklamada, Ukrayna'daki savaşın patlak vermesinden bu yana Batı Avrupa ülkelerindeki şirketlere yönelik hacker saldırılarının arttığını söyledi.

Bloomberg Haber Ajansı tarafından aktarılana göre Di Maio, "Saldırılar, Rusya'nın Şubat ayında Ukrayna'yı işgalinden bu yana bir istikrarsızlaştırma stratejisinin parçası" dedi.

İtalya Başbakanı Mario Draghi ve üst düzey İtalyan yetkililer, İtalya merkezli bir petrol ve doğalgaz şirketi ENI'nın sistemlerine yönelik yasadışı saldırıların tespit edildiğinin açıklanmasının ardından ENI ve diğer İtalyan enerji şirketlerini hedef alan siber saldırıları görüşmek üzere dün (Perşembe) bir araya geldi.

Ambrositi Ekonomik Forumu'nda konuşan Di Maio, "Ukrayna'da savaşın patlak vermesinden bu yana saldırılar büyük oranda arttı ve bunlar Batı ülkelerindeki gerilimi artırma stratejisinin bir parçası ve onlarla yüzleşmeye hazırız" dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya