Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Çin Devlet Başkanı, ulusal güvenlik için teknolojinin geliştirilmesi çağrısında bulundu

Çin Devlet Başkanı, ulusal güvenlik için teknolojinin geliştirilmesi çağrısında bulundu

Çarşamba, 7 Eylül, 2022 - 15:15
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping (AP)

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Pekin'in taşımacılık sektöründe kendi kendine yeterli hale gelme olasılığını tehdit eden ABD yaptırımlarının artması ışığında, Çin'e ulusal güvenlik için ihtiyaç duyulan teknolojiyi geliştirme çağrısını yineledi.

Bloomberg’in haberine göre, Çin'in uzay programlarından bahseden Cinping, üst düzey yetkilileri kaynakları seferber etmeye ve ülkenin geleceği için somut ilerleme sağlamaya odaklanmaya çağırdı.

Çin Başbakanı Li Keqiang dahil olmak üzere üst düzey politika yapıcıların katıldığı zirve sırasında Cinping, hükümetin bu süreci koordine etmede daha aktif bir rol alması gerektiğini söyledi.

Cinping’in bu açıklamaları, ABD'nin Çin'in yapay zekadan biyoteknoloji ve ulaşım sektörüne kadar başarılarını sınırlama çabalarından endişe duyduğuna işaret olarak yorumlandı.


Editörün Seçimi

Multimedya