Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Trump evinde arama yapan FBI ajanlarının yatak odasına ayakkabı ile girmesini eleştirdi

Trump evinde arama yapan FBI ajanlarının yatak odasına ayakkabı ile girmesini eleştirdi

Salı, 20 Eylül, 2022 - 13:15
ABD eski Başkanı Donald Trump (AP)

ABD eski Başkanı Donald Trump, Florida’da bulunan evinde gizli belgeleri arayan FBI ajanlarını, yatak odasına girmeden önce ayakkabılarını çıkarmadıkları için eleştirdi.

Rus RT haber ajansının bildirdiğine göre, Trump sosyal medya platformu Truth Social’da yaptığı paylaşımda, yakında Mar-a-Lago’daki ‘haksız, adaletsiz ve yasadışı baskın ve yağma yapılan’ evine gideceğini belirtti.

Trump, “Evin gereksiz yere aranmasının sonuçlarını kendim görebileceğim. Her halükarda, yaptıklarından sonra evim asla eskisi gibi olmayacak. Evimi arayan ajanlar yatak odama girmeden önce ayakkabılarını bile çıkarmadılar” ifadelerini de kullandı.

Bu ayın başlarında Trump, FBI ajanlarının Mar-a-Lago baskını sırasında belgeleri gelişigüzel bir şekilde yere fırlattığını ve bu şekilde fotoğraf çektiğini söyledi.

Eski ABD Başkanı, FBI’ın bunu kendisini ‘düzensiz’ bir şekilde göstermek için kasıtlı yaptığını, oysa evinde gizli belgelerin her zaman düzenli bir şekilde tasnif edildiğini dile getirdi.

Trump ayrıca, FBI ajanlarını eşi Melania’nın gardırobunu darmadağınık bırakmak ve 16 yaşındaki oğlunun odasını aramakla suçladı.


Federal ajanlar, 8 Ağustos’ta Trump'ın evine yapılan baskında 11 binden fazla hükümet belgesine el koydu.

Bu belgelerin yaklaşık 100’ünün ‘çok gizli’ olarak sınıflandırıldığı ve bazılarının ‘yabancı bir ülkenin nükleer yetenekleri ve askeri savunmasının bir tanımını’ içerebileceği söyleniyor.

Trump ise bu konudaki suçlamaları şiddetle reddederek, FBI baskınının siyasi amaç taşıdığı konusunda ısrar ediyor.


Editörün Seçimi

Multimedya