Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Fas ve ABD afet yönetimi için ‘Maroc Mantlet 2022' tatbikatını gerçekleştiriyor

Fas ve ABD afet yönetimi için ‘Maroc Mantlet 2022' tatbikatını gerçekleştiriyor

Perşembe, 22 Eylül, 2022 - 14:15
ABD Fas bayrakları (MAP)

Fas Kraliyet Silahlı Kuvvetleri, 12-23 Eylül tarihleri ​​arasında, Askeri Mühendislik ve Kenitra’daki Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin Üçüncü Hava Üssü’ne bağlı Kurtarma ve Yardım Birimi ile “Maroc Mantlet 2022” isimli Fas-ABD ortak afet yönetimi tatbikatını gerçekleştiriyor.

Kraliyet Silahlı Kuvvetleri Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, söz konusu tatbikatın programının seminerler ve personel ile müdahale birimlerine yönelik eğitimlerin yanı sıra saha tatbikatları, ABD ve Fas askeri yetkililerinin çeşitli noktalara ziyaretleri ve eğitim çalışmalarını içerdiğini belirtti.

Bu tatbikat kapsamında, Fas’ın Güney Bölgesi Komutanı ve Kraliyet Silahlı Kuvvetleri Genel Müfettişi Korgeneral Dokour Darmi Belhir el-Faruk, önceki gün, 19-22 Eylül tarihleri ​​arasında askeri bir heyetin lideri olarak Fas Krallığı’na resmi ziyarette bulunan Utah Ulusal Muhafız Komutanı Michael Turley’yi kabul etti. 

Görüşme sırasında, iki yetkili işbirliğinin çeşitli yönlerini gözden geçirdi. Ayrıca Utah Ulusal Muhafızları ve Kraliyet Silahlı Kuvvetleri’nin ortaklıklarını ve Fas Krallığı ile ABD arasındaki mevcut ilişkileri daha da güçlendirmenin önemini vurguladılar.

Maroc Mantlet ortak bir afet yönetimi tatbikatı ve her yıl Kraliyet Silahlı Kuvvetleri’nden afet yönetimi konusunda uzmanlaşmış ekipleri, Utah Ulusal Muhafızlarından iki ekibi ve ABD Risk Azaltma Ajansı’nı bir araya getiriyor. Tatbikat, özellikle afetlere müdahalede bulunan özel birimler arasında teknik ve operasyonel uyumluluğunu geliştirmeyi amaçlıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya