Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere: Rusya, Ukrayna ordusunun ilerlemesini engellemek için barajları bombalıyor

İngiltere: Rusya, Ukrayna ordusunun ilerlemesini engellemek için barajları bombalıyor

Cumartesi, 24 Eylül, 2022 - 11:00
Rus liderler, Ukrayna askeri geçiş noktalarını sular altında bırakmak için barajın kapılarını bombalamaya çalışıyor olabilir (Arşiv - Twitter)

İngiliz ordusu bugün (Cumartesi) Rusya'nın kuzeydoğu Ukrayna'daki Donets Nehri üzerindeki Bshinhi Barajı'nı kısa menzilli balistik füzeler veya benzeri silahlar kullanarak bombaladığını duyurdu.

İngiltere Savunma Bakanlığı, saldırının, 15 Eylül'de Ukrayna'nın merkezindeki Kryvyi Rih Nehri üzerindeki Karachonevsky Barajı'na yapılan daha önceki bir saldırının ardından 21 ve 22 Eylül'de gerçekleştiğini kaydetti.

Bakanlık, Twitter hesabından, Rusya'nın Ukrayna ordusunun askeri geçiş noktalarını su basması için barajın kapılarını bombalamaya çalışabileceğini belirtti.

Yıkılan iki baraj ve çatışma bölgeleri arasındaki mesafe göz önüne alındığında, bu saldırıların Ukrayna operasyonlarında büyük aksamalara yol açmasının olası olmadığı ifade edildi. 


Editörün Seçimi

Multimedya