Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Batı Şeria'da bir Filistinli ‘devriyeye saldırdıktan’ sonra İsrail ordusu tarafından vurularak öldürüldü

Batı Şeria'da bir Filistinli ‘devriyeye saldırdıktan’ sonra İsrail ordusu tarafından vurularak öldürüldü

Cumartesi, 24 Eylül, 2022 - 18:45
İsrail askeri (Twitter)

Filistin kaynakları, bugün Batı Şeria'nın kuzeyindeki Nablus'ta İsrail ordusunun ateşi sonucu bir Filistinlinin öldürüldüğünü duyururken, başka bir kaynak Filistinlinin bir asker ve polisi ezerek yaraladığını söyledi.

Kaynaklar, ordu güçlerinin Nablus'taki Havat Gilad yerleşimi yakınında bir araçta bir Filistinliyi vurarak öldürdüğünü söyledi.

Diğer yandan İsrail ordusu, Filistinlinin aracını bir polis devriyesine çarptıktan sonra vurulup etkisiz hale getirilmeden önce bir asker ve bir polis memurunu hafif şekilde yaraladığını açıkladı.

Yerel kaynaklara göre,  İsrail ordusu günün erken saatlerinde, ikisi Balata Mülteci Kampı’ndaki çok sayıda konut evine ve diğerleri Nablus'taki bir askeri kontrol noktasında olmak üzere dört Filistinli gencin gözaltına alındığını duyurdu.

Kaynaklar, ordu güçlerinin Ramallah'ın kuzeybatısındaki Kefr Ayn köyünden bir Filistinliyi ailesinin evine düzenledikleri baskının ardından gözaltına aldığını bildirdi.

Batı Şeria, Filistinliler ile ‘aranan insanları’ tutuklamak için baskınlar düzenleyen İsrail ordusu arasında günlük çatışmalara tanıklık ediyor.

Filistin resmi istatistiklerine göre, Batı Şeria'da 2015'ten bu yana eşi görülmemiş bir güvenlik bozulması ışığında, bu yılın başından bu yana İsrail ordusunun kurşunlarıyla yaklaşık yüz Filistinli öldürüldü.


Editörün Seçimi

Multimedya