Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Sisi’den yatırımcıların sorunlarını iki ay içinde çözme sözü

Sisi’den yatırımcıların sorunlarını iki ay içinde çözme sözü

Salı, 27 Eylül, 2022 - 16:45
Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi, Yatırım Kurumu tarafından bir dizi prohjenin açılışı vesilsiyle düzenlenen törende konuştu. (Mısır televizyonu)

Mısır, Rusya-Ukrayna savaşının ekonomik yansımalarıile mücadele kapsamında yatırımları destekleme ve yatırımcıların sorunlarını çözme konusundaki kararlılığını yineledi. Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi, Yatırım Kurumu tarafından bir dizi prohjenin açılışı vesilsiyle yapılan düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ülkesinin sektöre destek olmaya ve önündeki engelleri aşmaya büyük önem verdiğini belirterek hükümetin prosedürleri kolaylaştırmak ve karşılaşılan tüm engelleri en fazla iki ay içinde kaldırmak için çalışacağına söz verdi.

Mısır’daki girişimciler ve yatırımcılar, üretim gerekliliklerinin sağlanması ve ithalat kısıtlamaları ile ilgili diğer bazı engellere ek olarak işe başlamak için gerekli lisansların verilmesi için gerekli “zorluk ve uzun’ süreçlerden şikayetçi.

Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgilere göre Devletin yatırımların önünde engel teşkil eden sorunları çözüm konusundaki ciddiyetine atıfta bulunan Sisi, koronavirüs salgının yanı sıra Rusya ve Ukrayna krizinin ülkeyi büyük ölçüde etkilediğini vurguladı. Ülkesinin mümkün olduğunca söz konusu şokların boyutunu azaltmaya çalıştığını vurulayan Mısır Cumhurbaşkanı, üretim gereksinimlerinin sağlanması da dahil olmak üzere son üç ayda yatırımcıların karşılaştığı sorunları çözmek için Merkez Bankası Başkanı'na direktif verdiğini kaydetti. Ülkesinin iş insanlarına erdiği değerin altını çizen Sisi, “Mısır'daki sektörü teşvik etmek ve desteklemekle yakından ilgileniyoruz. Her yönden daha fazla çalışmaya ihtiyacımız var” diyerek uygulanan her projenin sadece üstlenen şirket için değil, projede çalışan her vatandaş için ek gelir anlamına geldiğini, bu sebeple yatırım prosedürlerini kolaylaştırılacağını vurguladı


Editörün Seçimi

Multimedya