Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır’da başka bir kadınla evlenen eczacının eşi ve ailesi tarafından öldürüldüğü iddia edildi

Mısır’da başka bir kadınla evlenen eczacının eşi ve ailesi tarafından öldürüldüğü iddia edildi

Çarşamba, 28 Eylül, 2022 - 14:15
Eczacı Walaa Zayed (Sosyal medya)

Mısırlı bir eczacının evinin balkonundan düşerek ölmesi sosyal medyada tartışma yarattı.

Güvenlik yetkilileri, Suudi Arabistan Krallığı'nda çalışan ve Kahire’nin Helvan bölgesinde ikamet eden eczacı Walaa Zayed'in ölümünü araştırıyor. İlk soruşturmaların ardından Zayed’in eşi, erkek kardeşleri ve babası tarafından beşinci kattaki balkondan itildiği iddia edildi.

Mısır medyası, eczacının başka bir kadınla evlendiğini, ilk eşinden ayrılmak için ısrar ettiğini, ancak kadının boşanmayı reddettiğini aktardı.

Ön incelemelerde olayın Walaa Zayed, eşi, babası ve kardeşleri arasında gerçekleştiği ortaya çıktı. Önceki akşam meydana gelen olayda Zayed'in eve gelerek eşinden boşanmak için ailesi ile görüştüğü sırada 7 yaşındaki çocuğunun gözü önünde şiddete maruz kaldığı belirlendi.

Evdeki tartışma, eczacı Zayed’in balondan düşmesiyle sonuçlandı.

Walaa Zayed'in ailesinden eşinin ailesine yönelik suçlamaların ardından 7 sanık hakkında soruşturma başlatılırken, kadının ailesi ise eczacını 'intihar' ettiğini ileri sürdü.

Medya, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya