Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Fas Adalet Bakanı Ummanlı mevkidaşı ile adalet alanındaki işbirliği fırsatlarını görüştü

Fas Adalet Bakanı Ummanlı mevkidaşı ile adalet alanındaki işbirliği fırsatlarını görüştü

Çarşamba, 28 Eylül, 2022 - 13:30
Fas Adalet Bakanı Abdullatif Vehbi ve Umman Adalet ve Hukuk İşleri Bakanı Dr. Abdullah bin Muhammed bin Said es-Saidi (Şarku’l Avsat)

Fas Adalet Bakanı Abdullatif Vehbi, bugün Maskat’ta Umman Adalet ve Hukuk İşleri Bakanı Dr. Abdullah bin Muhammed bin Said es-Saidi ile görüştü.

Vehbi, Ummanlı mevkidaşına Fas’ın adalet alanındaki deneyiminin yanı sıra kadın ve çocuk haklarını geliştiren köklü değişiklikler ve düzenlemeler getirilmesi, adil yargılanma garantisi ve insan hakları ilke ve değerlerinin pekiştirilmesi gibi kapsamlı reformlar hakkında bilgi verdi.

Umman Adalet Bakanı ise, görüşmede ülkesinde adalet alanındaki önemli gelişmelere değindi.

Görüşmede, iki ülke arasındaki sevgi ve karşılıklı saygıya dayalı sağlam ilişkileri güçlendirme fırsatı ele alındı.

Fas Kralı 6. Muhammed ve Umman Sultanı Heysem bin Tarık’ın istekleri doğrultusunda, kardeş Fas ve Umman halkının özlemlerini karşılamak için adalet alanında işbirliği düzeyini yükseltme konusu da tartışıldı.

Taraflar ayrıca, her iki ülkedeki adalet deneyimini yakından görmek için yetkililer arasında uzmanlık ve deneyim alışverişinde bulunma konusunda anlaştı.

Umman, Fas Adalet Bakanı’nın Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Kuveyt ve Katar’ı kapsayan turunun altıncı durağı oldu.

Mısır ve Ürdün’ün de yer alacağı bu tur, söz konusu ülkeler arasındaki derin kardeşlik ve işbirliği bağlarını derinleştirmeyi ve bu ülkeler ile Fas arasında yargı alanındaki işbirliğini artırmayı amaçlıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya