Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Biden: İtalya’daki seçimler, demokrasinin tehlikede olduğunun bir kanıtıdır

Biden: İtalya’daki seçimler, demokrasinin tehlikede olduğunun bir kanıtıdır

Cuma, 30 Eylül, 2022 - 09:30
ABD Başkanı Joe Biden (EPA)

ABD Başkanı Joe Biden, İtalya’daki seçimlerde aşırı sağ İtalya’nın Kardeşleri Partisi (FdI) ve liderlik ettiği sağ partinin kazanmasının, ABD dahil olmak üzere dünya için demokrasinin tehdit altında olduğunun bir kanıtı olduğunu açıkladı.

Şarku’l Avsat’ın AFP’den aktardığına göre Demokrat eyalet valilerine hitaben bir konuşma yapan Biden, “İtalya’da bu seçimde neler olduğunu gördünüz” dedi. Biden, Giorgia Meloni’nin seçimlerde zafer elde etmesini vurgu yaparak “Dünyada neler olduğunu görüyorsunuz” açıklamasında bulundu. 

ABD’de Kasım ayında gerçekleşecek ara seçimlerde eski ABD Başkanı Donald Trump liderliğindeki Cumhuriyetçi Parti hakkında Biden, “Burada da neler olduğu konusunda iyimser olamayız” dedi.

Başkan Biden, Çin Devlet Başkanı Şi Çinping’in kendisine ’21.yüzyılda demokrasinin doğrudan sürdürülebilir bir şey olmayacağını’ dediğini belirterek “Bunu abartmak istemiyorum ama küçümsemek de istemiyorum. Bu yüzden oldukça endişeli hissediyorum. Demokrasi tehlikede” dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya