Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Arap Büyükelçileri ve Birleşik Krallık İşçi Partisi, ortaklık ve sürdürülebilir kalkınma için bir araya geldiler

Arap Büyükelçileri ve Birleşik Krallık İşçi Partisi, ortaklık ve sürdürülebilir kalkınma için bir araya geldiler

Arap Büyükelçileri Konseyi Başkanı tarafından Londra’da verilen resepsiyona Birleşik Krallık İşçi Partisi de katıldı.
Cuma, 30 Eylül, 2022 - 08:00
Londra’daki resepsiyon Arap Büyükelçileri Konseyi Başkanı olan Bahreyn Büyükelçisi tarafından verildi. (Bahreyn Büyükelçiliği)

Arap Büyükelçileri Konseyi Başkanı ve Bahreyn’in Birleşik Krallık Büyükelçisi Şeyh Fevaz bin Muhammed Al Halife, Konsey ve Birleşik Krallık’taki İşçi Partisi’nin yetkililerinin katıldığı bir resepsiyon düzenledi.

İşçi Partisi’nin lideri Keir Starmer, Arap ülkelerinin İşçi Partisi ile ilişkisinin önemini vurgulayarak söz konusu resepsiyon ve yürütülen çalışmalar için Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt ve Arap Büyükelçileri Konseyi Şeyh Fevaz’a teşekkür etti.

Şeyh Fevaz bin Muhammed Al Halife, Starmer ve diğer yetkililerin resepsiyona katılımını memnuniyetle karşıladı. Birleşik Krallık ve Arap ülkeleri arasındaki ilişkilere vurgu yaparak tarafların çıkarları doğrultusunda uygun fırsatlar bulmanın önemini vurguladı.

İngiltere Gölge Dışişleri Bakanı David Lammy de iklim değişikliği, temiz enerji, insan haklarını geliştirmek ve ticaret de dahil olmak üzere çeşitli zorluklarda İşçi Partisi’nin Arap ülkeleri ile iş birliğini geliştirmek istediğini söyledi. Gölge hükümette Uluslararası Ticaret Bakanı Nick Thomas- Symonds da yeni teknolojik gelişmeler, temiz enerji, dost ülkeler arasındaki ticaret hacminin yükseltilmesi ve ortak çıkar alanlarında Arap ülkeleri ile kendisinin ve partisinin arasındaki ilişkileri geliştirilmesine dair arzusunu dile getirdi.

İskoçya İşçi Partisi Başkanı Enes Sarvar resepsiyonda, Arap ülkeleri ve İşçi Partisi arasındaki ilişkilerin derinliğine vurgu yaparak dost ülkelere ve halklara fayda sağlayacak çalışmalar için Arap ülkeleri ile birlikte çalışmak konusunda istekli olduğunu vurguladı.

Arap Birliği Genel Sekreter Ahmed Ebu Gayt da Arap ülkeleri ve Birleşik Krallık arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri geliştirmek ve küresel zorluklar ile mücadele etmek için işbirliğinin önemine vurgu yaptı.

Resepsiyonda, Arap ülkelerine seyahat edilmesi için bir tanıtım filmi gösterildi. Birleşik Krallık'a akredite olan diplomatik misyon başkanlarının kabul törenine ek olarak Gölge Savunma Bakanı, İşçi Partisi’nin dost ülkeler ile iş birliği için gelecekteki çalışmalarını ve vizyonlarını içeren bir konuşma yaptı.


Editörün Seçimi

Multimedya