Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail askerleri Batı Şeria’da bir Filistinliyi öldürdü

İsrail askerleri Batı Şeria’da bir Filistinliyi öldürdü

İsrail askerleri Batı Şeria'da çıkan çatışmada bir Filistinliyi öldürdü
Pazar, 2 Ekim, 2022 - 14:00
Kudüs'te Filistinliler ile İsrail polisi arasında yaşanan çatışma (Reuters)

İsrail polisi sözcüsü, dün (Cumartesi) işgal altındaki Batı Şeria'da yaşanan bir çatışma sırasında bir sınır polisinin kendisine molotof kokteyli atan Filistinliyi vurarak öldürüldüğünü kaydetti.

Sözcü, el-Azariya kasabası yakınlarında bulunan sınır polisinin kendilerine taş ve molotof kokteyli atan bir grup Filistinli tarafından saldırıya uğradığını da sözlerine ekledi.

Şarku’l Avsat’ın Reuters haber ajansından aktardığına göre sözcü, Filistinlilerden birinin molotof kokteyli atarken polis tarafından vurulduğunu söyledi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, olayda bir kişinin hayatını kaybettiğini doğruladı.

Bakanlık, 18 yaşındaki çocuğun “Kudüs'teki el-Azariya kasabasında, boynuna isabet eden kurşunlar nedeniyle hayatını kaybettiğini” belirtti.

Filistinlilerin gelecekteki bağımsız devletlerinin bir parçası olmasını istedikleri Batı Şeria'da, İsrail ile ABD destekli müzakerelerin 2014'te durmasından bu yana bölgedeki şiddet artıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya