Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Sisi, ordunun ulusal güvenliği koruma çalışmalarını görüştü

Sisi, ordunun ulusal güvenliği koruma çalışmalarını görüştü

Salı, 4 Ekim, 2022 - 09:45
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’ye Savunma Bakanı Orgeneral Muhammed Zeki ve Genelkurmay Başkanı Usame Rüşdi Asker eşlik etti (Mısır cumhurbaşkanlığı)

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi, ordu komutanlarıyla silahlı kuvvetlerin görevlerini ve Mısır ulusal güvenliğinin temel direklerini koruma çabalarını görüştü. Görüşme, Ekim 1973 Savaşı zaferinin 49’uncu yıl dönümüne denk geldi.

Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre Silahlı Kuvvetler Yüksek Kurulu’nun toplantısına başkanlık eden Sisi, Mısır halkını ve silahlı kuvvetlerini Ekim Zaferi vesilesiyle tebrik etti. Söz konusu toplantıda silahlı kuvvetlerin görevleri ve Mısır ulusal güvenliğinin temel direklerini devlet kurumlarıyla iş birliği ve koordinasyon içerisinde tüm stratejik yönleriyle himaye etme çabaları ele alındı.

Sisi, dün sabah Ekim Zaferi kutlaması vesilesiyle düzenlenen törende Meçhul Asker Anıtı'na, aynı zamanda Enver Sedat ve Cemal Abdunnasır adına çelenk bıraktı. Sisi’ye Savunma Bakanı Orgeneral Muhammed Zeki ve Genelkurmay Başkanı Usame Rüşdi Asker eşlik etti.

Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgilere göre Mısır Başbakanı Mustafa Madbuli, Ekim Zaferi yıl dönümü kutlamaları vesilesiyle Cumhurbaşkanı Sisi'ye gönderdiği tebrik telgrafında, ülke genelinde kapsamlı bir kalkınma sağlamak için hükümetin elinden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğini taahhüt etti. Ayrıca bu ebedi hatıranın Mısır'a ilerleme ve refah olarak dönmesi temennisinde bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya