Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Oyunları’nın meşalesi Ula’ya ulaştı

Suudi Arabistan Oyunları’nın meşalesi Ula’ya ulaştı

Salı, 4 Ekim, 2022 - 14:45
Suudi Arabistan badminton genç milli takımının oyuncusu Sidra Nasr (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Oyunları’nın meşalesi, 27 Ekim’de başkent Riyad’da Kral Selman bin Abdulaziz’in himayesinde yapılacak spor etkinliğini tanıtmak için ülkedeki birçok şehir ve bölgedeki yolculuğunun ardından Ula’ya ulaştı.

Ula Valiliği Kraliyet Komisyonu CEO’su Amr Al-Madani, meşaleyi Banyan Tree Ula beldesinde iki kez Dünya Kupası’nın katılan eski Suudi milli takım oyuncusu Hamza Salih’ten teslim aldı.


Ula’daki meşale turuna Badminton Bayanlar Şampiyonası’nda gümüş madalya alan badminton genç milli takımının oyuncusu Sidra Nasr gibi çok sayıda sporcu ve gönüllü katıldı.


60’tan fazla sporcu ve ünlünün taşıdığı meşale, 57 yere yapılan ziyaretin ardından yarın başkent Riyad’a dönecek. 10 Ekim’de ise ilk yola çıktığı Diriye’ye geri götürülecek.

Meşale, yolculuğu sırasında 57 önemli kültürel, tarihi ve turizm merkezine götürüldü.


Suudi Arabistan Oyunları’nın meşale rölesi, ülke genelindeki insanlara bir barış ve dostluk mesajı iletmeyi amaçlıyor. 


Ayrıca, Suudi Arabistan’daki yerel spor etkinlikleri tarihindeki en büyük ulusal etkinlik hakkında bilinçlendirmeyi, tanıtmayı ve aynı zamanda Suudi şampiyonlarını turnuvaya katılımlarını teşvik etmeyi hedefliyor.


Editörün Seçimi

Multimedya